Gimnastyka słowiańska dla kobiet

Gimnastyka słowiańska dla kobiet

Gimnastyka słowiańska dla kobiet

Gimnastyka słowiańska (…) zakłada, że mocą kobiety jest siła i energia, którą emanuje.

Tak jak ćwicząca jogę nie musi być hinduską czy buddystką ani śpiewać zdrowasiek do Brahmana czy Kriszny (śpiewa je do innego ich odpowiednika) tak i ćwicząca gimnastykę słowiańską dla kobiet nie musi bić pokłonów do Peruna, Wellesa czy innego bóstwa słowiańskiego (bije je wedle własnego sumienia przed tym którego uznała za stwórczą siłę wyższą).
Każdy kultura/naród ma w swoim dorobku wypracowany holistyczny system przywracania równowagi w ciele i psychice. Od jakiegoś czasu wyłania się z tradycja Słowian, Sztukowana z nikłych resztek zachowanych w sercach ludów zamieszkujących Syberię, Kaukaz powraca jako część starożytnego systemu praktyk wojennych i przywracania zdrowia zarówno dla kobiet i mężczyzn nazywany ZDRAWA, który skutecznie i w krótkim czasie przywraca zdrowie. Wydobywa potencjał energetyczny i poprawia relacje w rodzinie i społeczeństwie. Bywa że te ćwiczenia stają się stymulatorem rozwoju duchowego. Oparte o słowiańskie wierzenia otwierają nas na świat przodków i bogów słowiańskich, łączy z naturą i jej cyklami, otwiera na przepływ energii życiowej w ciele.

Dla mnie ten system to kwintesencja pracy z ciałem. To swoisty automasaż, psychoterapia ciała. Jako body coach i masażystka widzę, ze doskonale wpływa na ciała ćwiczących kobiet, regeneruje je i harmonizuje na wszystkich poziomach.

Serdecznie polecam i zapraszam na zajęcia 

Na zajęcia zapraszam kobiety w każdym wieku, z różną kondycja fizyczną. kobiety ciężarne (ćwiczenia świetnie przygotowuj do porodu) jak i w powrocie do kondycji po porodzie.

 

 

Korzyści z ćwiczenia Gimnastyki słowiańskiej

Korzyści

  • Ćwiczenia kierują energię do wewnątrz macicy, przekładają się na ożywienie życia seksualnego, zwiększają płodność, regulują cykl i pomagają dobrze znosić ciążę.
  • Masaż piersi ma prewencyjny wpływ na raka tego narządu.
  • Poprzez wzmacnianie mięśni ciało staje się wyprostowane, pełne wdzięku i siły. Smukleje szyja. Następuje korekcja postawy.
  • Gimnastyka ma też dobroczynny wpływ na psychikę. Zwiększa poczucia własnej wartości, wpływa na akceptację siebie i swojej kobiecości. Ćwiczenia mocno relaksują i uczą zwracania się w stronę własnych potrzeb.
  • Gimnastyka działa mocno na poziomie gruczołów. Masowane są piersi, nadnercza, okolice grasicy. Podczas ćwiczeń otwierana jest klatka piersiowa i prawidłowo ustawiana jest miednica. To wszystko usprawnia pracę gruczołów i reguluje żeńskie hormony.
  • Gimnastyka poprawia także przemianę materii i normalizuje ciśnienia krwi.

Na czym polega i jak wygląda gimnastyka słowiańska?

Podstawą gimnastyki słowiańskiej jest 27 ćwiczeń, podzielonych na trzy zestawy po 9 pozycji każdy. Ćwiczenia powiązane są ze słowiańską mitologią i przekonaniem o istnieniu trzech światów: Prawii (świata bogów), Jawii (świata ludzi) i Nawii (świata przodków).

Oprócz walorów zdrowotnych, ważną częścią gimnastyki jest praca z intencjami. Ćwiczenia górnego świata wykonuje się na stojąco. Pozwalają skontaktować się z intuicją i najgłębszymi pragnieniami. Ćwiczenia środkowego świata, które wykonuje się klęcząc, dotyczą naszego spełnienia w świecie i poczucia stabilności, służą gromadzeniu energii. Ćwiczenia dolnego świata mają przybliżać nas do osiągnięcia zaplanowanych celów. Wykonuje się je w pozycji półleżącej.

Każdej figurze przypisany jest słowiański symbol zaczerpnięty z tradycji białoruskiej. Ich wizualizowanie sobie podczas praktyki ma pomóc w rozwinięciu pamięci rodowej i w rozwiązywaniu konkretnych problemów. Na przykład siódma figura dolnego świata symbolizuje podziemny ogień, który pozwala usunąć wszelkie przeszkody, które stoją na

Indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń jest jak ochronny talizman

Każda z ćwiczących otrzymuje swój indywidualny zestaw siedmiu ćwiczeń, oparty o horoskop urodzeniowy i astrologię. Tylko ten jeden zestaw, złożony z siedmiu ćwiczeń wystarczy, by regularna praktyka przyniosła efekty.

Dlaczego warto ćwiczyć gimnastykę słowiańską?

Ćwiczenie tylko siedmiu, indywidualnie dobranych figur zajmuje zaledwie 5-10 minut. Istotą gimnastyki jest poczucie żywotności. Absolutnie nie chodzi o to, by się zmęczyć, tylko o to, by uwolnić energię. Nie ma przeciwwskazań dla tej formy aktywności. Gimnastyka słowiańska to rytuał kobiecości, który pozwala poczuć swoje piękno, poprawić zdrowie i samopoczucie. To rodzima praktyka, która oprócz korzyści dla zdrowia pomaga rozwijać intuicję. Praktyczna i bezpieczna.